شیلنگ پیسوار حصیری چیست؟

شیلنگ پیسوار

ما امروز می خواهیم، در مورد شیلنگ پیسوار صحبت کنیم که یک نوع شیلنگ حصیری است و در اشکال و ابعاد متعددی تولید می شود و امروزه، کابرد های بسیاری دارد. از این رو، معتقدیم که شناخت این محصول و انواع آن، می تواند، فواید بسیاری داشته باشد. به همین دلیل، ما در این متن سعی خواهیم کرد که آن را به طور کامل به شما معرفی کنیم تا آن را بشناسید و به شما نیز پیشنهاد می دهیم که تا پایان این متن در مورد این شیلنگ با ما همراه باشید.

شیلنگ پیسوار چیست؟

شیلنگ پیسوار، یک نوع از اتصالاتی است که در سیستم لوله کشی ساختمان ، مورد استفاده قرار می گیرد که به آن، شیلنگ پیسوار دو سر مهره ، نیز گفته می شود و تفاوت عمده آن، با نمونه های معمولی این وسیله، این است که در دو سر آن دو مهره کار گذاشته شده است که به همین دلیل نمی توان، آن را به صورت مستقیم به لوله آب متصل کرد و معمولاً از آن برای وصل کردن دو شیر پیسوار استفاده می شود. البته، نا گفته نماند که ظاهر آن نیز به صورت لایه لایه و توری شکل است و تفاوت قابل ملاحظه ای با شیلنگ های معمولی دارد. البته لازم به ذکر است که این محصول، در انواع مختلفی تولید می شود که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

انواع شیلنگ پیسوار

ما در قسمت قبل، در مورد شیلنگ پیسوار و کابرد آن صحبت کردیم و به این نکته نیز اشاره داشتیم که این محصول در انواع مختلفی تولید می شود و در این قسمت می خواهیم انواع آن را به طور کامل، به شما معرفی کنیم که آن ها، عبارتند از:

  1. شیلنگ پیسوار حصیری

شیلنگ پیسوار حصیری، یکی از پر کابرد ترین انواع شیلنگ پیسوار است که به دلیل قابلیت های منحصر به فردی که دارد، در انواع متعددی تولید می شود که شیلنگ حصیری پکیجی ، شیلنگ دستشویی، شیلنگ زیر شویی و شیلنگ توالت مهم ترین آن ها، محسوب می شوند. این مدل شیلنگ ها، دو لایه هستد که لایه زیرین آن، معمولاً از pvc, pex, epdm، ساخته می شوند و لایه رویی آن ها نیز از فلزاتی مانند آلومینیوم و استیل، هستند که مانند حصیر بافته شده اند. از این رو، در عین حال که از لحاظ مقاومت و استحکام، در رده های بسیار بالایی قرار می گیرند، از لحاظ انعطاف پذیری نیز، دارای کیفیت بالایی هستند.

  1. شیلنگ پیسوار برنجی

یکی دیگر از انواع شیلنگ های پیسوار، شیلنگ های پیسواره برنجی هستند که می توان آن ها را، جزء قدیمی ترین شیلنگ های حصیری به شمار آورد. جالب است بدانید که شیلنگ های پیسوار برنجی، در قیاس با سایر مدل، از مقاومت و قابلیت انعطاف کم تری برخوردار هستند و به همین دلیل، بعد از گذشت یک مدت خاصی، دچار خوردگی می شوند و مدام باید آن ها را تعویض کرد.

  1. شیلنگ پیسوار استیل

نوع دیگر شیلنگ های پیسواره، شیلنگ هایی هستند که جنس لایه بیرونی آن ها، از استیل است و بسیار کابردی هستند و نکته جالب توجه در مورد این مدل شیلنگ ها، این است که مقاومت بالایی دارند و از این رو، می توان از آن ها، برای هر دو سیستم آب سرد و گرم، استفاده کرد و اغلب نیز از همین مدل، برای نصب سیستم انتقال آب آشامیدنی استفاده می شود.

شیلنگ حصیری پیسوار

  1. شیلنگ پیسوار گالوانیزه

یکی دیگر از انواع شیلنگ پیسواره، شیلنگی است که جنش لایه بیرونی آن، از گالوانیزه است و مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی دارد.

مزیت شیلنگ پیسوار

تا این قسمت، ما سعی کردیم شیلنگ پیسوار را به طور کامل به شما معرفی کنیم. اما نکته ای که وجود دارد این است که چرا استفاده از این محصول رواج یافته است؟ یا به عبارت بهتر، این مدل شیلنگ از چه مزیتی برخوردار است که سبب شده، کاربرد زیادی داشته باشد؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید مهم ترین مزیت این محصول، شیوه نصب آن است که بسیار آسان و سریع انجام می شود و علت آن این است که در دو سر آن، دو مهره نصب شده است که به راحتی می توان، آن ها را در محل مورد نظر نصب کرد.

قیمت شیلنگ پیسوار

ما در قسمت های قبل، به طور مفصل در مورد شیلنگ پیسوار صحبت کردیم. اما، در این قسمت تصمیم داریم از لحاظ قیمت، این محصول را مورد بررسی قرار دهیم. همان طور که خودتان می دانید پروسه قیمت گذاری یک محصول بر اساس یک سری مؤلفه خاص، انجام می شود. مسلماً شیلنگ پسوار نیز از این قاعده استثا نیست. از این رو، بهتر است کسانی که قصد استفاده از آن را دارند، از این مؤلفه ها اطلاع داشته باشند. مهم ترین آن ها عبارتند از:

۱- اولین مؤلفه ای که در قیمت شیلنگ پیسوار، تأثیر می گذارد، جنس آن است که در واقع یکی از مولفه های اصلی تعیین قیمت این محصول، محسوب می گردد.

۲- مؤلفه دوم، نوع آن است، به عبارت بهتر شما زمانی که برای خرید این محصول به بازار مراجعه می کنید، باید توجه داشته باشید که آن در انوع مختلفی تولید شده است. از این رو، این امکان وجود دارد که از لحاظ کاربرد با یک دیگر تفاوت داشته باشند. به طور مثال هیچ گاه نمی توان از شیلنگ پیسوار ظرف­شویی و روشویی را به جای یک دیگر نصب کرد. از این رو، اگر زمانی برای خرید این مدل شیلنگ به بازار مراجعه کردید، حتماً این نکته را جدی بگیرید.

 جمع بندی

ما در این متن، سعی کردیم شیلنگ پیسوار را به طور کامل، به شما معرفی کنیم و هدفمان این بود که بتوانیم شما را با این محصول، آشنا کنیم. چرا که امروزه، این محصول به دلیل قابلیت های منحصر به فردی که دارد، کاربرد های بسیاری دارد و در بخش های مختلف ساختمان، مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو، احتمال این موضوع که شما به آن نیاز داشته باشید، بسیار زیاد است. بنابراین برای این که بتوانید، یک انتخاب درست داشته باشید، حتماً باید در مورد آن اطلاعات کافی در دست داشته باشید که ما سعی کردیم آن ها را در اختیار شما بگذاریم و امیداوریم که برای شما مفید باشد و بتواند به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *