فیلتر مغناطیسی و دلایل نصب آن

فیلتر مغناطیسی

امروز می خواهیم در مورد فیلتر مغناطیسی صحبت کنیم و قصد داریم نحوه کارکرد آن را، به طور شفاف برای شما توضیح دهیم. چرا که استفاده از آن، بسیار افزایش یافته است و اطلاع داشتن در مورد آن، می تواند مفید باشد. البته، از آن جایی که ممکن است این وسیله، به دلیل کارکرد خاصی که دارد، تا حدی نا شناخته باشد، ما تصمیم داریم، ادامه این بحث را به معرفی کامل آن اختصاص دهیم. هدفمان نیز این است که این امکان، برای همگان فراهم شود که بتوانند آن را بهتر بشناسد و ضرورت استفاده از آن را، درک کنند. به شما نیز پیشنهاد می کنیم که تا پایان این بحث با ما همراه باشید تا بتوانید این وسیله کاربردی را بهتر بشناسید.

فیلتر مغناطیسی چیست؟

فیلتر مغناطیسی، یک نوع فیلتر خاص است که به منظور رسوب گیری آب، در داخل پکیج ها، نصب می شود. جالب است بدانید که این وسیله جدید ترین فیلتری است که تا کنون به بازار عرضه شده است. به عبارت دیگر فیلتر مغناطیسی پکیج ، یک نوع فیلتر مدرن است که با استفاده از روش مغناطیسی، فرآیند رسوب گیری آب را انجام می دهد و به همین دلیل است که نصب آن، به عنوان بهترین روش برای رسوب گیری آب، معرفی شده است. اما شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که با وجود تصفیه شدن آب، دیگر چه دلیلی برای نصب این فیلتر، وجود دارد؟ از آن جایی که درک این موضوع، می تواند مزایای بسیاری برای شما داشته باشد، در ادامه به طور مفصل در مورد ضرورت نصب فیلتر مغناطیسی آب ، صحبت خواهیم کرد.

 علت نصب فیلتر مغناطیسی پکیج چیست؟

ما در قسمت قبل، سعی کردیم که شما را با فیلتر مغناطیسی آشنا کردیم. اما در این بخش می خواهیم، دلایل نصب این فیلتر را برای شما عنوان کنیم که مهم ترین آن ها، عبارتند از:

  1. بالا بردن میزان بازدهی آب گرم

یکی از مهم ترین مزیت های نصب فیلتر مغناطیسی، این است که  آن از طریق کاهش میزان رسوب گذاری، این امکان را فراهم می کند که آب گرم همیشه در دسترس همه افراد یک ساختمان باشد. این در حالی است که اگر آن نصب نشود، ممکن است که رسوب های موجود، باعث افت فشار آب گرم، شوند.

  1. کاهش مصرف سوخت

مزیت دیگر نصب این فیلتر این است که می تواند میزان مصرف سوخت را کاهش دهد. از این رو، نصب آن موجب می شود که ساکنان یک ساختمان هزینه کمتری را برای انرژی پرداخت کنند.

  1. کاهش هزینه تعمیرات

یکی دیگر از فواید مهم استفاده از این فیلتر ها، این است که رسوب گذاری را کاهش می دهند و سبب می شوند که میزان خرابی بویلر ها، به شدت کاهش پیدا کند. از این رو، با نصب فیلتر مغناطیسی، به راحتی این امکان فراهم می شود که هزینه انجام تعمیرات بسیار کم شود. این در حالی است که کسانی که از این فیلتر استفاده نمی کنند، هر چند وقت یک بار مجبور هستند، هزینه زیادی را برای انجام تعمیرات، پرداخت کنند. از این رو، توصیه ما به آن ها، این است که برای جلوگیری از این امر حتماً این فیلتر را نصب کنند.

  1. افزایش عمر مفید تأسسیات

یکی دیگر از مزیت های مهم، استفاده از این فیلتر ها این است که باعث می شوند، عمر مفید تأسیسات یک ساختمان به صورت قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند. البته، برای این که این امر حتماً محقق شود، نصب فیلتر باید به صورت اصولی انجام شود. از این رو، توصیه ما به شما این است که انتخاب و نصب این فیلتر را به یک فرد متخصص بسپارید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن، از مزایای این فیلتر جدید استفاده کنید.

معرفی فیلتر مغناطیسی مدار گرمایش

ما در قسمت قبل، به طور مفصل در مورد افزایش استفاده از فیلتر مغناطیسی صحبت کردیم. در این قسمت نیز جهت آشنایی بیش تر شما با این وسیله، قصد داریم در مورد عملکرد فیلتر مغناطیسی مدار گرمایش ، صحبت کنیم.

همان طور که خودتان می دانید پکیج گرمایشی یک ساختمان، به دلیل این همیشه در مجاورت آب قرار دارد، ممکن است با مشکلاتی همچون رسوب گذاری مواجه شود. اما، یک فیلتر مغناطیسی، به گونه ای طراحی شده است که تمام ناخالصی های موجود در آب را از آن جدا می کند و مانع این می شود که رسوب گذاری این مواد عملکرد سیستم گرمایشی را، مختل کند.

فیلتر مغناطیسی مدار گرمایش

 معرفی یک فیلتر مغناطیسی

ما تا این قسمت، سعی کردیم تمام موارد مهمی که در مودر فیلتر مغناطیسی وجود دارد را برای شما، توضیح دهیم.

اما یک نکته بسیار مهمی که همچنان به آن نپرداخته ایم، انتخاب و خرید یک فیلتر مغناطیسی مناسب است. از آن جایی که این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است ما قصد داریم یک فیلتر مغناطیسی خوب به نام  فیلتر مغناطیسی گرمایش فیلبرتو ، را به شما معرفی کنیم. این فیلتر، همان طور که از نام آن مشخص است برای قرار گرفتن در مدار گرمایش پکیج خانگی، طراحی و تولید شده است. جالب است بدانید که این فیلتر به گونه ای طراحی شده که به راحتی می تواند، مانع بروز مشکلاتی مانند رسوب گل و لای، شن، لجن در مدار گرمایش شود. این در حالی است که نصب آن در قیاس با سایر نمونه های موجود در بازار بسیار آسان تر، انجام می شود.

جمع بندی

ما امروز در مورد فیلتر مغناطیسی، صحبت کردیم و سعی کردیم که ضرورت نصب آن را به طور کامل برای شما توضیح دهیم. هدفمان نیز این بود که شما بتوانید به بهترین وجه ممکن با این دستگاه آشنا شوید تا برای نصب آن، مجاب شوید چرا که اعتقاد داریم، نصب این وسیله کاربردی می تواند، بستر این موضوع را فراهم کند که میزان کارایی یک سیستم گرمایشی، به طور قابل ملاحظه ای ارتقا پیدا کند و تحقق این موضوع نیز، می تواند موجبات آسایش ساکنان آن ساختمان را، فراهم کند.

از این رو، یکی از بهترین انواع فیلتر مغناطیسی موجود بازار را به شما معرفی کردیم تا شما اگر قصد نصب این فیلتر را داشتید، بهترین گزینه را انتخاب کنید و این امکان برای شما فراهم شود که بتوانید به بهترین وجه ممکن از فواید این فیلتر بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *