انواع پکیج سرمایشی و گرمایشی

ما امروز می خواهیم، در مورد پکیج گرمایشی و سرمایشی صحبت کنیم.  پکیج یکی از مهم ترین اجزاء هر ساختمانی است و کیفیت نصب آن، تأثیر مستقیمی بر آسایش و راحتی ساکنان آن دارد. چرا که همان طور که می دانید انرژی گرمایشی و سرمایشی که یکی از مهم ترین مؤلفه های آسایش ساکنان یک ساختمان است، از طریق این سیستم کنترل می شود. از این رو، معتقدیم که ساکنان یک ساختمان، باید در مورد کارکرد این سیستم کاربردی و مهم، اطلاعات کافی در دست داشته باشند تا بتوانند به بهترین نحو ممکن، از آن استفاده نمایند. به همین دلیل قصد داریم که این سیستم را، از همه لحاظ مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم آن را به بهترین نحو ممکن به شما معرفی کنیم. به شما نیز پیشهاد می دهیم که در ادامه با ما همراه باشید تا بیش تر با با این سیستم مهم، آشنا شوید.

پکیج های گرمایشی و سرمایشی

پکیج های سرمایشی و گرمایشی، همان طور که از نام آن ها مشخص است سیستم هایی هستند که جهت تغییر دادن دما مورد استفاده قرار می گیرند. جالب است بدانید که این دو سیستم، بهترین سیستم هایی هستند که برای تغییر دمای منزل طراحی شده اند. البته، هر کدام از این سیستم ها، انواع مختلفی دارند که از لحاظ کارکرد متفاوت هستند. اما در کل باید بگوییم که این سیستم ها، دارای قابلیت های منحصر به فردی هستند و به همین دلیل در حال حاضر استفاده از آن ها، در قیاس با گذشته بیش تر رواج یافته است. از این رو، ما می خواهیم آن ها را بیش تر به شما، معرفی کنیم. به همین دلیل، در ادامه به طور جداگانه در مورد هر کدام از این سیستم ها، صحبت خواهیم کرد.

انواع پکیج گرمایشی

همان طور که خودتان می دانید، یک نوع از کاربردی ترین پکیج ها، پکیج های گرمایشی هستند که بر اساس نحوه نصب، به دو گروه زیر تقسیم می شوند:

  1. پکیج دیواری

این نوع پکیج ها، پر کاربرد ترین انواع پکیج های گرمایشی هستند که معمولاً بر روی دیوار آشپزخانه و بالکن نصب می شوند. این مدل پکیج ها به یک سنسور خاص مجهز هستند که به محض باز شدن آب گرم، جریان آب را تشخیص می دهند و با روشن کردن مشعل آب را گرم می کنند.

  1. پکیج زمینی

نوع دیگر پکیج های گرمایشی، پکیج های زمینی هستند که در دو نوع تولید می شوند که یک نوع آن ها، مجهز به مبدل و نوع دیگر آن مجهز به مخزن است. البته، کسانی که قصد خرید این مدل پکیج ها را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که پکیج های زمینی که دارای مبدل هستند در قیاس با پکیج های مخزن دار حجم کمتری دارند و آسیب پذیر تر هستند. از این رو، معمولاً به متقضایان خرید پکیج زمینی توصیه می شود که نوع مخزن دار آن را انتخاب کنند که دارای قابلیت های بیش تری  است.

  انواع پکیج سرمایشی

یکی دیگر از انواع پکیج ها، پکیج های سرمایشی هستند که به صورت ذیل تقسیم بندی می شوند:

  1. سیستم های فن کویل

فن کویل ها ، یکی از جدید ترین انواع پکیج های سرمایشی هستند. طرز کار این سیستم ها، به این شکل است که با چرخش آب سرد در درون آن ها، هوا محیط را سرد می کنند.

  1. سیستم های کولر گازی و آبی

یکی دیگر از سیستم هایی که برای خنک کردن هوا، مورد استفاده قرار می گیرند، کولر های گازی و آبی هستند که رایج ترین سیستم های سرمایشی هستند و در انواع و مدل های مختلفی، به بازار عرضه می شوند.

پکیج سرمایشی

  1. سیستم اسپلیت

یکی دیگر از انواع سیستم های سرمایشی، اسپلیت ها هستند که نحوه کار آن ها، به این صورت است که هوای گرمای محیط را می گیرند و   آن را سرد می کنند و به محیط پس می دهند.

  1. سیستم چیلر

سیستم های دیگری که به منظور سرد کردن هوا محیط، مورد استفاده قرار می گیرند، چیلر ها هستند. این سیستم ها، با استفاده از مایعات، هوا محیط را سرد می کنند. البته قابل ذکر است که این سیستم بر اساس نوع ماده سرد کننده نیز، به سه دسته تقیسم می شود. از این رو، کسانی که متقاضی نصب این سیستم هستند، می توانند با توجه به شرایط  محیطی خود، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنند.

معرفی بهترین نمایندگی فروش پکیج سرمایشی گرمایشی

ما در قسمت های قبلی، به طور مفصل در مورد انواع پکیج های گرمایشی و سرمایشی صحبت کردیم. اما در این قسمت می خواهیم پکیج گرمایشی و سرمایشی بوتان را به شما معرفی کنیم. این برند سال ها است به عنوان بهترین پکیج سرمایشی گرمایشی شناخته شده است در رقابت با سایر نمونه ها پیشتاز بوده است. چرا که طراحی آن ها، طبق آخرین استاندارد های جهانی انجام شده است.

اما با این وجود، قیمت پکیج گرمایشی سرمایشی بوتان از سایر نمونه هایی که در طی این سال ها،وارد بازار شده است، مناسب تر است. همین موضوع نیز سبب شده است که با وجود رقبای سر سخت داخلی و خارجی همچنان پیشتاز باشد و از محصولات آن، به عنوان بهترین نوع پکیج یاد شود. البته، کسانی که قصد خرید این وسیله را دارند، حتماً به نمایندگی های معتبر بوتان مراجعه کنند تا این فرصت برای آن ها، فراهم شود که بتوانند از طریق مشورت با کارشناسان این مراکز یک گزینه مناسب برای خود، انتخاب کنند.

جمع بندی

ما امروز در مورد پکیج های گرمایشی و سرمایشی صحبت کردیم و سعی کردیم که این سیستم ها را به به شما معرفی کنیم. چرا که این دو سیستم نقش مهمی، در زندگی ما دارند و شناخت آن ها، می تواند فواید زیادی برای ما داشته باشد. البته، از آن جایی که این سیستم ها، در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند ما یک نمایندگی معتبر نیز به شما معرفی کردیم که اگر قصد خرید و نصب هر کدام از این سیستم ها را داشته باشید، این فرصت برای شما فراهم شود که بتوانید از طریق مشورت با کارشناسان فروش این مرکز، یک انتخاب درست و روشمند داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *