شیر پروانه ای چیست؟

شیر پروانه ای

ما امروز می خواهیم، در مورد یک مدل شیر خاص به نام شیر پروانه ای صحبت کنیم. چرا که این مدل شیر ، به دلیل قابلیت های منحصر به فردی که دارد، کاربرد زیادی در زندگی امروز بشر دارد. اما از آن جایی که ممکن است بسیاری از افراد جامعه، در مورد کارایی و قابلیت های این وسیله، اطلاع زیادی در دست نداشته باشند، ما قصد داریم در این بحث به طور دقیق آن را به شما معرفی کنیم. به شما نیز پیشنهاد می دهیم که تا پایان این متن، با ما همراه باشید تا بیشتر این وسیله را، بشناسید.

شیر پروانه ای چیست؟

شیر پروانه ای، یک مدل شیر صنعتی است که در آن، یک دیسک دایره ای تعبیه شده است و معمولاً از آن برای کنترل جریان سیالات مختلف، استفاده می شود. جالب است بدانید که این محصول، در قیاس با سایر شیر ها، از مزیت های بسیاری برخوردار است که به طور مثال می توان به وزن سبک، قیمت مناسب آن، اشاره کرد. البته، این محصول در انواع مختلفی تولید می شود. از این رو، ممکن است که هر کدام از آن ها، قابلیت های خاصی داشته باشند و برای این که این موضوع بیش تر برای شما روشن شود، ما در ادامه انواع شیر پروانه ای را به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع

همان طور که در قسمت قبل اشاره کردیم، نوعی شیر صنعتی است. از این رو، مانند سایر تجهیزات صنعتی در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود تا بتواند بخش های مختلف صنعت را پوشش دهد و مهم ترین انواع آن، عبارتند از:

  1. شیر پروانه ای فلنج دارشیر پروانه ای فلنج دار

یکی از انواع شیر ها، شیر های پروانه ای فلنج دار هستند که در کارخانه جات صنعتی و پالایشگاه ها، مورد استفاده قرار می گیرند. البته، این مدل شیر ها معمولاً در سه نوع مختلف، تولید می شوند که عبارتند از: شیر های فلنج دار دستی، شیر های پئوماتیکی و شیر های هیدرولیکی. برای تولید این مدل شیر ها نیز، معمولاً از فلزاتی مانند فولاد و چدن و استیل استفاده می شود. از این رو، معمولاً از مقاومت نسبتاً بالایی برخوردار هستند.

  1. شیر پروانه ای ویفریشیر پروانه ای ویفری

یکی دیگر از انواع شیر آلات، شیرآلات پروانه ای ویفری هستند و جالب است بدانید که به دلیل که در قسمت بالا و پایین این مدل شیر ها، یک سری گوشواره، نصب شده است،  به آن ها، شیر گوشواره ای نیز گفته می شود. برای ساخت این مدل شیر ها از فلزاتی مانند چدن و فولاد استفاده می شود و به طور کلی شیر های پروانه ای ویفری، در دو نوع اهرمی و گیربکسی، تولید می شوند و مهم ترین ویژگی آن ها نیز این است عملکرد بسیار خوبی در کنترل جریان سیالات مختلف دارند. از این رو با استفاده از آن ها، احتمال بروز مشکلاتی مانند افت فشار، به حداقل می رسد.

  1. شیر پروانه ای لاگ

یکی دیگر از انواع شیر ها، شیر های پروانه ای لاگ هستند که برای تنظیم دبی یا کنترل سیالات مختلف، مورد استفاده قرار می گیرند. جالب است بدانید که نحوه طراحی این مدل شیر ها، به گونه ای انجام شده است که دارای سه قسمت هستند و عملکرد هر کدام از این قسمت ها، بر روی قسمت دیگر، تأثیر نمی گذارد و این واقعاً منحصر به فرد است.

  1. شیر پروانه ای بدنه باریک بدون فلنج

یکی دیگر از انواع شیر های پروانه ای، شیر بدنه باریک بدون فلنج هستند. این مدل شیر ها، اغلب در کار های مهمی مانند اکتشاف و استخراج نفت و گاز، صنایع کشتی سازی و صنایع ساحلی مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو، برای ساخت آن ها از فلزاتی مانند مس، استفاده می شود تا در برابر ضربات و خوردگی ها، از مقاومت لازم برخوردار باشند و نیازی نباشد که مدام هزینه بالایی برای تعویض و تعمیر آن ها، پرداخت شود.

تذکری در مورد خرید

ما در قسمت های قبلی، سعی کردیم که شیر پروانه ای را به طور کامل به شما معرفی کنیم و اطمینان داریم که با وجود اطلاعاتی که تا کنون در اختیار شما، گذاشتیم، شما نیز در رابطه با کاربردی بودن این وسیله، با ما هم عقیده هستید. اما برای این که بهتر بتوانید از قابلیت های ویژه این وسیله، استفاده کنید بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که این محصول در انواع مختلفی تولید می شود و این موضوع می تواند در کارایی آن، تأثیر بگذارد.

به همین دلیل بهتر است که اگر قصد خرید این مدل شیر را داشتید، حتماً به مراکزی مراجعه کنید که بتوانید از کارشناسان فروش این مراکز، در مورد کارایی این شیر ها، مشورت بگیرید و از آن جایی که این موضوع، از اهمیت وِیژه ای برخوردار است، ما قصد داریم در ادامه یکی از معتبر ترین شرکت هایی است که در حوزه فروش این مدل شیر ها،  فعالیت می کند را به شما معرفی کنیم.

معرفی یک شرکت عرضه کننده شیرآلات پروانه ای

یکی از معتبر ترین شرکت هایی که در حوزه عرضه  انواع مختلف شیرآلات پروانه ای فعالیت می کند، شرکت میراب است. این شرکت، به دلیل این که در عرضه این محصول تمام استاندارد ها را رعایت کرده، توانسته است شیر پروانه ای میراب را، به عنوان یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار به مشتری معرفی کند. از این رو، توصیه ما به شما این است که اگر قصد خرید این محصول را دارید، به این شرکت، مراجعه کنید.

جمع بندی

ما امروز در مورد شیر پروانه ای و انواع آن، صحبت کردیم و سعی کردیم که این شیر پر کاربرد را به طور کامل، به شما معرفی کنیم. چرا که احتمال می دهیم این مدل شیر، به دلیل قابلیت های بسیاری که دارد، می تواند جایگزین مناسبی برای سایر  انواع شیر ها، باشد. البته این شیر بیش تر در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و نقش بسیار حساسی در صنعت های مختلف، ایفا می کند. از این رو، آن بیش تر به عنوان یک شیر صنعتی شناخته می شود. هدف ما نیز از معرفی آن، این بود که همگان را از قابلیت های آن، مطلع کنیم.

شیلنگ حصیری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *