نوار تفلون، قیمت و انواع آن

نوار تفلون

امروز می خواهیم در مورد نوار تفلون صحبت کنیم. این محصول به منظور عایق بندی انواع مختلف لوله ها، مورد استفاده قرار می گیرد. PTFE با نام تجاری PTFE، به بازار عرضه می شود. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید معادل نوار تفلون به انگلیسی، واژه Thread seal tape، است. آن جایی که در حال حاضر سیستم های لوله کشی ساختمان، به شیوه های متعددی نصب می شوند، این محصول نیز، در انواع مختلفی تولید می شود.

عایق بندی لوله ها، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید به بهترین شیوه ممکن، انجام شود. اما، ممکن است که خیلی از افراد، از تنوعی که در تولید این محصول وجود دارد اطلاعی نداشته باشند و فقط با یکی دو نوع آن، کار کرده باشند. از این رو، ما ادامه این بحث را به معرفی انواع آن، اختصاص می دهیم. به شما نیز، پیشنهاد می دهیم که تا پایان، با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع نوار تفلون

ابزار آلات و تجهیزاتی که در لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند، در انواع و اشکال متنوعی به بازار عرضه می شوند. نوار تفلون نیز از این قاعده استثناء نمی باشد و کاربردی ترین انواع آن، عبارتند از:

  1. نوار تفلون مایع

نوار تفلون مایع، یکی از جدید ترین انواع این محصول است که زمان زیادی از عرضه آن، به بازار نمی گذرد. این محصول، همان طور که از نام آن مشخص است، یک ماده چسب مانند است که به منظور جلوگیری از نشت مایعات از اتصالات، به گار گرفته می شود. جالب است بدانید که مهم ترین مزیت این محصول، این است که استفاده از آن، بسیار آسان و سریع انجام می شود. از این رو، با وجود این که بسیار جدید است، اما در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود که مهم ترین آن، عبارتند از:

  • نوار تفلون قفل شونده

نوار تفلون قفل شونده، نوعی PTFE مایع است که کاربرد محدودی دارد. این محصول در واقع، برای سیستم هایی مورد استفاده قرار می گیرد که احتمال باز کردن آن ها، بسیار کم است. ساختار  آن، به گونه ای است که اگر استعمال شود، به سختی می توان آن را باز کرد یا در بعضی موارد، حتی غیر ممکن است. به طور مثال، می توان به کاربرد آن برای آب بندی شیر کلکتور یا تولید شیر پروانه ای، اشاره کرد.

  • نوار تفلون باز شونده

این محصول، یک نوع دیگر، نوار تفلون مایع است و تنها تفاوت آن، با نوع قبلی این است که راحت تر می توان آن را باز کرد. از این رو، می توان گفت که کاربرد آن، در قیاس با نوع  قفل شونده آن بسیار بیش تر است.

  1. نوار تفلون نسوز نوار تفلون نسوز

یکی دیگر از انواع PTFE، نوار تفلون نسوز است. این مدل که نسوز است، با انواع معمولی آن تفاوت زیادی دارد، چرا که برای ساخت آن، از موادی مانند الیاف شیشه استفاده می شود که استحکام بالایی دارند.

البته، نوار تفلون نسوز علاوه بر استحکام مزیت های دیگری نیز دارد که عبارتند از:

  1. ضریب اصطکاک محدود

یکی از اصلی ترین، ویژگی های PTFE های نسوز، این است که میزان ضریب اصطلاک آن ها، در قیاس با سایر مدل ها، بسیار کم تر است.

  1. غیر قابل احتراق

یکی دیگر از فواید نوار تفلون های نسوز این است که غیر قابل احتراق هستند و می توان تا دمای ۲۴۰ نیز از آن ها، استفاده کرد.

  1. غیر سمی بودن

مزیت دیگر آن این است که به هیچ وجه سمی نمی باشند و به راحتی می توان از آن در صنایع شیمیایی استفاده کرد.

معرفی یک نمایندگی فروش نوار تفلون

ما در قسمت های قبلی، سعی کردیم که نوار تفلون را به طور کامل به شما معرفی کنیم. در این قسمت می خواهیم یک نمایندگی معتبر نوار تفلون را به شما معرفی کنیم. محصولات این نمایندگی، با نام تجاری نوار تفلون تهران ، به بازار عرضه می شود. جالب است بدانید که تمام محصولاتی که توسط این نمایندگی به بازار عرضه می شود، از لحاظ کیفیت در بهترین رده قرار می گیرند و کاملاً استاندارد هستند. از این رو، اگر به دنبال، روشی هستید که بتوانید از طریق اجرا کردن آن، سیستم های لوله کشی ساختمان خود را به بهترین وجه، عایق بندی کنید، پیشنهاد ما به شما این است که این نمایندگی را برای خرید این محصول، انتخاب کنید و مطمئن باشید که با این روش دیگر نیازی نیست که دائماً برای رفع کردن نشتی سیستم لوله کشی ساختمان خود، وقت بگذارید.

قیمت نوار تفلون

مسأله دیگری که در رابطه با نوار تفلون وجود دارد، قیمت آن است که از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. اما، مسلماً نباید به اندازه ای به آن اهمیت داده شود که کیفیت آن را تحت شعاع قرار دهد.

به عبارت دیگر، از آن جایی که این محصول برای عایق بندی به کار گرفته می شود و در برخی مواقع، در صنایع مهمی مورد استفاده قرار می گیرد. نباید به دلیل بالا بودن قیمت، محصولاتی به کار گرفته شوند که کیفیت آن ها، پایین باشد. چرا که سهل انگاری در این مورد، می تواند تبعات سنگینی به دنبال داشته باشد. بنابراین، اگر قصد خرید این محصول را دارید، بهتر است به یک نمایندگی معتبر مراجعه کنید تا بتوانید در مورد، انتخاب گزینه مناسب، با کارشناشان فروش این مراکز، مشورت کنید.

جمع بندی

ما امروز در مورد، نوار تفلون صحبت کردیم و انواع آن را به شما، معرفی کردیم. البته، این محصول به دلیل کاربرد زیادی که دارد، یک محصول شناخته شده است که در صنایع مختلف، به کار گرفته می شود. از این رو، کارکرد آن بر کسی پوشیده نمی باشد. اما، از آن جایی که این محصول نیز مانند بسیاری دیگر از محصولات، در انواع مختلفی به بازار عرضه شده است و ممکن است که همه در مورد آن، اطلاعات کافی نداشته باشند، ما امروز در مورد انواع آن، صحبت کردیم و سعی کردیم آن را به طور کامل به شما معرفی کنیم تا در صورتی که به آن نیاز داشتید، اطلاعات کافی در مورد آن، داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *